• آدرس ایمیل :
  •  
  • کلمه عبور :
  •  

راهنمای سایت

جهت دسترسي و دانلود مقالات ISI و در برخي موارد فصول كتابها ابتدا لازم است كه در سايت ثبت نام نموده و پس از ورود به پروفایل خود به افزايش اعتبار از طريق درگاه پرداخت بانك ملت، سامان و یا پارسیان اقدام نماييد. پس از حصول حداقل اعتبار بصورت عادی دائمی  (اعتبار لازم جهت دسترسي به يك مقاله 800 تومان است شما قادر خواهيد بود توسط يكي از روشهاي سه گانه ذيل مقاله علمی مورد نظر خود را فقط ظرف چند ثانيه پس از درخواست دانلود نماييد.

 

روش اول: دسترسي به مقاله علمی از طريق جستجو
جستجوگر جامع نوین لیب  که برای اولین بار در کشور طراحی شده است قادر است به طور واحد از تمامی موتورهای جستجوی علمی و ناشران الکترونیکی دنیا در جمیع موضوعات علمی مشتمل بر علوم پزشکی، فنی و مهندسی، پایه و انسانی عملیات جستجو را در سریعترین زمان ممکن انجام دهد.
در این روش شما می توانید تنها با در دست داشتن کلیدواژه های اساسی موضوعِ مقاله مورد نظر خود و قراردادن آن ها در فیلدهای جستجوی عناوین و(یا) متون مقالات از طریق جستجوگر جامع نوین لیب به مقالات مورد نظر خود دست یابید. در ضمن قادر خواهید بود نتایج جستجوی خود را از نظر سال، مولف و ژورنال خاص محدود نمایید.
روش دوم: دسترسي به مقاله علمی از طريق DOI
DOI يك استاندارد بين المللي جهت شناسايي اسناد الكترونيكي معتبر مي باشد، كه از دو بخش كد ناشر و كد سند تشكيل شده و به وسيله علامت "/" از يكديگر جدا مي شوند. اين شناسه – كه غالبا با عدد …10.1 آغاز مي شود - در چكيده مقالات معتبر درج شده و به راحتي قابل حصول است. بنابراين شما با قرار دادن اين شناسه در جعبه درخواست DOI قادر به دانلود مقاله علمی مورد درخواست خود ظرف چند ثانيه خواهيد بود. در زير نمونه هايي از شناسه DOI متعلق به مقالات از نشريات گوناگون معرفي مي شود:
Nature publishing group:10.1038/nature11677
 10.1038/nrc3419
Sciencedirect (Elsevier):10.1016/j.stem.2012.12.006
 10.1016/j.cell.2012.11.031
Wiley Online Library:10.1111/j.1744-7348.2012.00577.x
SAGE Journals:10.1177/0533316412466628
روش سوم: دسترسي به مقاله علمی از طريق عنوان
در صورتي كه قادر به يافتن شناسه DOI مقاله علمی مورد درخواست خود نيستيد، مي توانيد با ورود به صفحه "دسترسي به مقاله علمی از طريق عنوان"، عنوان مقاله علمی و نام خانوادگي نويسنده اول را در كادرهاي مربوطه قرار داده و روی دکمه درخواست مقاله کلیک نمایید. لازم به ذكر است كه برخي از مقالات داراي نسخه الكترونيكي نبوده و بنابراين درخواست و دانلود اين قبيل مقالات ميسر نبوده و با پيام "اين مقاله علمی به نسخه الكترونيكي تبديل نشده است" مواجه خواهيد شد.
روش چهارم: دسترسي به مقاله علمی از طريق لینک مقاله(URL)
در صورتي كه از وجود نسخه الكترونيكي مقاله علمی مورد نظر خود اطمينان داريد و از طرفي قادر به يافتن شناسه DOI مقاله علمی نيستيد، مي توانيد URL چكيده مقاله علمی خود را از سايت ميزبان اصلي مقاله (و نه سايت هاي ارجاع دهنده به مانند Pubmed) كپي نموده و در كادر درخواست صفحه " دسترسي به مقاله علمی از طريق URL" قرار دهيد. در مورد چكيده مقالات در سايت هاي ارجاع دهنده (و غيرميزبان) به مانند Pubmed، لازم است با كليك بر روي آيكن سايت ميزبان اصلي مقاله علمی كه در سمت فوقاني و راست سايت Pubmed قرار دارد، به صفحه چكيده مقاله علمی در سايت ميزبان اصلي مقاله از قبيل سايتهايي چون nature، sciencedirect، wiley و springer راه يافته و سپس لينك URL چكيده مقاله علمی را از آنجا كپي نماييد.